Ferie, ferie i po feriach ;)

ferie

Ferie niby zimowe, a za oknami wczesna wiosna. Zamiast szaleć na śniegu, dzieciaki mogły spędzić część czasu na zajęciach w bibliotece.

ferie
ferie

W trakcie spotkań czytelniczo-plastycznych czytały m.in. „Balladę o kapryśnej królewnie” Wiery Badalskiej i wykonywały z papieru ozdobne girlandy.

ferie
ferie

Ponieważ w okresie ferii wypadły święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, dzieci wykonały dla swoich dziadków kolorowe kwiaty, które nie więdną i nie trzeba ich podlewać, oraz laurki. Dziadkom na pewno sprawiły przyjemność takie zrobione własnoręcznie upominki. Było kolorowo i bardzo głośno!

ferie
ferie

Zajęcia edukacyjne, poprowadzone przez pana Wiesława Rychlickiego (z pomocą wolontariusza Pawła Kroka), przyciągnęły pasjonatów robotyki. Wśród uczestników przeważali początkujący, dla których było to pierwsze z nią spotkanie.

ferie

Każdy chętny miał okazję poznać podstawy programowania w środowisku Scratch, zbudować coś według instrukcji z klocków LEGO WeDo (kręcące się ptaszki wyszły przeuroczo!), zaplanować trasę mówiącemu robotowi Doc, Codey Rocky'emu i jego „starszemu bratu” mBotowi oraz poznać możliwości Photonów. Nikt się nie nudził. Świetne połączenie nauki i zabawy :)

ferie

Na naszych zajęciach bawiło się 150 dzieci. Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok.

ferie

(AR)

ZAMKNIJ... (c) PiMBP w Lesku, 2019