Przedświąteczne warsztaty

warsztaty

Boże Narodzenie to jedne z najbardziej rodzinnych świąt. Symbolem, bez którego trudno je sobie wyobrazić, jest pięknie przybrana choinka. Biblioteka zaprosiła chętnych do samodzielnego tworzenia ozdób choinkowych, co okazało się niezwykłą zabawą dla wszystkich uczestników, i tych młodych, i tych trochę starszych. Pod czujnym okiem Janiny Biegi i Marii Rejmańskiej, które od lat wymyślają i tworzą bożonarodzeniowe cudeńka, każdy miał okazję spróbować swoich sił w tworzeniu bombek metodą origami klejonego, malutkich ozdobnch choinek metodą quillingu i pięknych kartek świątecznych, które na pewno ucieszą adresatów. Każdy znalazł coś dla siebie. Ci, którzy nie przekonali się do świątecznego rękodzieła zawsze mogli poczytać coś w kąciku.

warsztaty
warsztaty

Dziękujemy paniom Janinie Biedze i Marii Rejmańskiej za prowadzenie zajęć. Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się one w biblioteczny przedświąteczny kalendarz.

warsztaty
warsztaty

Świąteczny nastrój zapanował również w naszych filiach. Dzieci w bibliotece w Średniej Wsi wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały kartki dla najbliższych. A w bibliotece w Bezmiechowej Dolnej uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli na tapet świąteczne stroiki, które zostały przekazane nauczycielom emerytom. Ci na pewno ucieszyli się z takiego prezentu.

warsztaty
warsztaty

W Hoczwi pani bibliotekarka odwiedziła przedszkole z bajką "Zima" Małgorzaty Strzałkowskiej. Po jej wysłuchaniu przedszkolaki z zapałem oddały się pracy plastycznej – "lepieniu" bałwanków. Wyszły piękne, kolorowe i puchate. Mimo, że za oknem nie ma śniegu, zrobiło się naprawdę zimowo.

warsztaty

MiGBP

ZAMKNIJ... (c) PiMBP w Lesku, 2019