Przegląd inscenizacji przedszkolnych

konkurs

Dzisiejsza biblioteka nie jest już instytucją, gdzie należy zachowywać się cicho. Dziś biblioteka ma tętnić życiem! I tak właśnie było 29 maja, gdy w bibliotece pojawiły się grupy przedszkolne z przygotowanymi inscenizacjami. W przeglądzie wzięły udział cztery przedszkola: Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka z Leska, Przedszkole Wesoły Ludek z Leska oraz przedszkola Fundacji „Elementarz” z Bezmiechowej Dolnej oraz Manasterca.

konkurs

konkurs

Dzieci poprzebierane odpowiednio do przedstawianych scen recytowały, śpiewały i tańczyły. Z każdego występu wypływał morał. Świat jest piękny jak przychodząca po zimie wiosna, jeśli słuchamy rodziców, mamy obok siebie mamę, którą kochamy i która nas kocha oraz jesteśmy zdrowi, gdy weźmiemy do serca rady kotka z wiersza „Pan kotek był chory” – strzeżmy się łakomstwa! Tak niewiele wystarczy do szczęścia…

konkurs

konkurs

Wielkie podziękowania należą się dzieciom za przygotowane inscenizacje oraz ich opiekunom-nauczycielom i rodzicom za wkład pracy w całość występu, a zwłaszcza piękne stroje.

konkurs

Dziękujemy Pani Zofii Przygórzewskiej, emerytowanej dyrektorce leskiego Przedszkola za pomysł organizowanego już po raz piąty przeglądu. Zwiększa to szanse naszych milusińskich w pokonywanie tremy i wpływa pozytywnie na ich wszechstronny rozwój.

konkurs

B.P.


ZAMKNIJ... (c) PiMBP w Lesku, 2019